• تاریخ: بهمن ۳, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 9748

وظیفه دانشگاه است تا بتواند از وارد آمدن خسارت به اعضای خوابگاه صدرا جلوگیری کند

5 تشکل دانشجویی دانشگاه زنجان در نامه سرگشاده ای خطاب به رئیس دانشگاه زنجان تاکید کردند: وظیفه دانشگاه است تا بتواند از وارد آمدن خسارت به اعضای خوابگاه صدرا جلوگیری کند. ...

به گزارش نسیم زنجان، ۵ تشکل دانشجویی دانشگاه زنجان در نامه سرگشاده ای خطاب به رئیس دانشگاه زنجان نسبت به اتفاقات اخیر رخ داده در خوابگاه دخترانه صدرا، معترض شدند.

بسمه تعالی

قال الامام الكاظم – علیه السّلام – : اِنَّ خَواتیمَ أعمالِكُم قَضاءُ حَوائجِ إخوانِكُم والإحسانِ إلیهِمْ ما قَدَرْتُم و الاّ لَمْ یُقْبَلْ مِنْكُم عَمَلٌ. «بحار الانوار، ج ۷۵، ص ۳۷۹» امام كاظم – علیه السّلام – فرمود: همانا مُهر قبول اعمال شما، برآوردن نیازهای برادرانتان و نیكی كردن به آنان در حد توانتان است و الا (اگر چنین نکنید)، هیچ عملی از شما پذیرفته نمی شود.

ریاست محترم دانشگاه زنجان جناب آقای دکتر نجفیان

باسلام

مدت زمانی است که دغدغه جمع کثیری از دانشجویان دختر دانشگاه زنجان به جای درس و تمرکز بر پیشرفت علمی، معطوف بر چگونگی پرداخت شهریه خوابگاهی شده است که امروز همچون تیر زهرآگینی اعتبار و ابروی دانشگاه را نشانه رفته است. لحظه ای نیست که دختران دانشجوی ساکن خوابگاه صدرا استرس و نگرانی از بابت چگونگی پرداخت شهریه کلان، غیرشرعی و غیرعقلانی تحمیلی بر خود را نداشته باشند.

از آغاز مصیبت افزایش بی منطق قیمت خوابگاه صدرا تاکنون، همه هم و غم این سه تشکل دانشجوی دانشگاه زنجان، رفع این مشکل و فراهم آورن شرایطی معقول و منطقی فی مابین دانشجو و خوابگاه بوده که نه پیمانکار خوابگاه از کاسته شدن بیش از حد رقم شهریه ضرر کند و نه دانشجوی بی گناه مجبور به پرداخت ارقام نجومی جهت ۴ماه سکونت در دانشگاه زنجان شود.

اما آنچه بدیهی است عدم تلاش مسئولان خوابگاه صدرا برای رفع این دغدغه بوده است و متاسفانه در بسیاری اوقات نیز با تحقیر دانشجویان بی گناه این دانشگاه همراه گردیده است. مدیریت خوابگاه صدرا در مورخه ۲۵/۷/۹۶با نصب شماره دانشجویی ۴۰ نفر از دختران ساکن در خوابگاه صدرا در این خوابگاه و معرفی این دانشجویان به عنوان کسانی که هزینه خود را به حساب دانشگاه و نه خوابگاه واریز کرده اند، تهدید کرد که اگر این هزینه بازنگردد از ورود این دانشجویان به خوابگاه جلوگیری می کند و شما خود تصور کنید میزان حقارتی که این دختران بی گناه از بابت این رفتار متحمل شدند و همچنین اعتبار و آبرویی که دانشگاه زنجان در نزد دانشجویان و خانواده هایشان داشت، چگونه لکه دار شد.

بماند که در این مدت، مجموعه خوابگاه صدرا بیش از پیش، خوابگاه را تبدیل به جهنم ساخت و بنا بر ادعای جمع کثیری از دانشجویان ساکن در این خوابگاه، مشکلات تاسیساتی و سرویس های بهداشتی و نظافت خوابگاه در این مدت به طرز محسوسی افزایش یافته است. اکنون که مدیریت این خوابگاه، شرع و عقل را به کناری وانهاده و بر دریافت هزینه نجومی ۱ میلیون تومانی از دانشجویان اصرار می ورزد، لازم است تا چاره ای توسط شما و دیگر مسئولان دانشگاه زنجان صورت پذیرد.

قطعا دانشجوی خوابگاه صدرا نه می تواند چنین هزینه گزافی را متقبل شود و نه عقلا و شرعا دریافت چنین هزینه ای درست است و بدیهی است که این وظیفه دانشگاه است تا بتواند از وارد آمدن این خسارت بزرگ به دانشجویان جلوگیری کند. ما اعضای ۵ تشکل دانشجویی دانشگاه زنجان تا لحظه حل این مشکل، از مراجع ذی صلاح پیگیر خواهیم بود و خواستاریم برای ارائه توضیحات پیرامون اقدامات انجام شده توسط دانشگاه، جلسه ای با حضور دانشجویان و حضرتعالی تشکیل گردد.

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان

بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان

انجمن اسلامی فرهنگ و سیاست دانشگاه زنجان

انجمن اسلامی دانشجویی دانشگاه زنجان