• تاریخ: شهریور ۲۰, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 8673

وزارت خارجه از تمامی ابزارها برای توقف قتل عام وحشیانه مسلمانان در میانمار اقدام کند

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان، ضمن محکومیت شدید این کشتارها از تمامی نهادهای ذی ربط بالاخص وزارت امورخارجه درخواست دارد تا با اقداماتی حکیمانه و با استفاده از تمامی ابزار های موجود در راستای توقف این قتل عام وحشیا ...

به گزارش نسیم زنجان، جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان طی بیانیه‌ای در محکومیت کشتار مردم مسلمان میانمار و سکوت مجامع مدعی حقوق بشر اعلام کرد:
همزمان با موسم حج‌ مسلمین جهان در سرزمین وحی بار دیگر شاهد قتل عام و کشتار بی رحمانه مسلمانان روهینگایی به دست ارتش میانمار و برخی بودائیان این کشور هستیم؛ عجیب آنکه مجامع مدعی حقوق بشر در سکوتی قابل تامل فرو رفته و بعضا حتی لسانا نیز این جنایات را محکوم نمی کنند. مسلمانان بی گناهی که علاوه بر آنکه در میانمار از حداقل حقوق اجتماعی برخوردار نیستند و مورد تبعیض‌های گسترده در هر زمینه‌ای قرار گرفته اند، حال برای چندمین بار مورد قتل عام سفاکانه قرار می‌گیرند، مسلمانانی که به اتهام دفاع از جان خود در برابر تهاجم بودائیان افراطی اینبار هم از گزند ارتش آن کشور در امان نمانده‌اند به نحوی که مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده و برای حفظ جان خود راهی مرز های این کشور با بنگلادش شده اند.

در این بین اما آنچه ما را بیش از گذشته از سیاستمداران جهان اسلام مایوس می‌کند، انفعال آنها و سکوتی خیانت بار است؛ سیاست مدارانی که برای کمک به مخالفین به اصطلاح اسلامگرای دولت سوریه از پول و تجهیزات نظامی و حمایت سیاسی و…، چیزی کم نگذاشته اند، اما هم اکنون حتی حاضر نیستند حتی برای حفظ ظواهر هم که شده این جنایات را محکوم کنند یا اندک مساعدتی جهت اسکان مسلمانان آواره ی میانماری داشته باشند.

وقتی از بطن جهان اسلام صدایی از کسی برای حمایت از مظلومی که ندا می‌دهد«آیا یاوری هست که یاریم کند؟» برنمی‌خیزد، توقع از نهادهای غربی مدعی حقوق بشر که دفاع یک فلسطینی از سرزمینش را عملیات تروریستی می‌داند و کشتار فلسطینیان توسط رژیم غاصب صهیونیستی را حق دفاع از خود می پندارد،توقعی کاملا بی جا و واهی است. در این شرایط واجب است تا تمام مسلمین جهان بالاخص حجاجی که هم اکنون در سرزمین وحی هستند، فارغ از هر نوع سلیقه و مذهبی که دارند گامی در راستای رساندن فریاد مظلومین میانماری به مردم جهان بردارند. هم چنین شایسته است مردم انقلابی ایران عزیز کما فی‌السابق که پرچمدار حمایت از محرومین و مستضعفین جهان بوده اند، تجمعاتی اعتراض آمیز در محکومیت این جنایات داشته باشند، کما اینکه بحمدالله چنین حرکتهایی در برخی از نقاط جغرافیای جهان اسلام صورت گرفته است.

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان، ضمن محکومیت شدید این کشتارها از تمامی نهادهای ذی ربط بالاخص وزارت امورخارجه درخواست دارد تا با اقداماتی حکیمانه و با استفاده از تمامی ابزار های موجود در راستای توقف این قتل عام وحشیانه اقدام کند و با رایزنی با دولت بنگلادش سعی در ایجاد مناطقی امن برای اسکان موقت آوارگانی که برای حفظ جانشان از میانمار به مرزهای این کشور پناه برده اند،داشته باشد. به امید روزی که اتحاد ملل اسلامی مانع از گستاخی دشمنان قسم خورده ی اسلام به ساحت اسلام عزیز و مسلمین شود، و آن روز نزدیک است؛ ان‌شاءالله