• تاریخ: اسفند ۴, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 9979

هنر ایرانی می تواند وابستگی اقتصاد از نفت را به هنر گره بزند

یک هنرمند خوشنویس و کارآفرین زنجانی گفت: استعداد سرشار ایرانیان، می تواند کشورمان را به کشوری تبدیل کند که وابستگی اقتصاد خود از نفت را به هنر گره بزند. ...

محمد تقی نصیری هنرمند خوشنویس و کارآفرین زنجانی در گفت و گو با نسیم زنجان با اشاره به امکان خود اشتغالی توسط جوانان استان تصریح کرد: در نگاه اول این نکته را باید در نظر داشت که در سال های ابتدایی کار نباید منتظر سود کلان بود؛ بلکه باید از جای کوچک شروع به کار کرد و برای آینده برنامه مناسبی تهیه شود.

نصیری افزود: دو مساله عمده در خوداشتغالی به وسیله هنر وجود دارد؛ که یکی سرمایه اولیه و دیگری استعداد است. نکته اول، برای خوداشتغالی این است که می توان کارهایی را شروع کرد که به سرمایه اولیه زیادی نیاز ندارند.

کارآفرین زنجانی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال سرمایه اولیه سفال گری ۱ میلیون تومان است و هنرهایی نظیر خوشنویسی، چرم کاری، نمد دوزی، هویه کاری و … سرمایه اولیه زیادی نیاز ندارند.

وی افزود: با توجه به فضای مجازی تمامی آموزش های مربوط به عرصه های مختلف هنری موجود است که منجر به صرفه جویی در وقت و هزینه می شود.

این خوشنویس زنجانی خاطرنشان کرد: نکته دوم،‌ در طول فعالیت هنری که طی سالهای متمادی انجام داده ام به جرات می توانم عرض کنم که استعداد یادگیری هنر در بین جوانان بسیار بالا است و با همت و تمرین در مدت کوتاهی می توانند کارهای هنری خود را به بازار عرضه کنند.

نصیری گفت: از ابتدا نام ایران و ایرانی همراه با هنر بوده است و استعداد سرشار ایرانیان، می تواند کشورمان را به کشوری تبدیل کند که وابستگی اقتصاد خود از نفت را به هنر گره بزند. این کار منجر به تولید، صادرات اثرات فاخر و اشتغال می شود.

وی افزود: در شرایط فعلی که از نظر تبلیغی وضعیت مناسبی در استان وجود ندارد، کارگاه ما با ۷ نفر نیروی کار تنها به ۱۰ درصد از تقاضای استان توان پاسخگویی دارد.