• تاریخ: مرداد ۱, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 8295

نامه سرگشاده بسیج دانشجویی به نمایندگان استان زنجان در مجلس پیرامون قرارداد با توتال

بسیج دانشجویی استان زنجان در نامه سرگشاده ای به نمایندگان مردم استان زنجان در مجلس شورای اسلامی، نکاتی پیرامون قرارداد نفتی با شرکت توتال متذکر شد. ...

به گزارش نسیم زنجان، بسیج دانشجویی استان زنجان در نامه سرگشاده ای به نمایندگان مردم استان زنجان در مجلس شورای اسلامی، نکاتی پیرامون قرارداد نفتی با شرکت توتال متذکر شد.

در این نامه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

نمایندگان محترم استان زنجان

سلام علیکم

ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما و همه خدمتگزاران به نظام مقدس جمهوری اسلامی؛

پیرامون قراردادهای نفتی Iran Petroleum Contracts موسوم به IPC وباتوجه به اتفاقات اخیر در حوزه منابع طبیعی،از جمله عقد قرارداد جدید با شرکت فرانسوی توتال، دانشجویان انقلابی و بسیجی استان زنجان برخود لازم دید نکاتی را جهت پیشگیری و پیگیری محضرشما بزرگواران عرض نماید.یش از این از سوی دفتر مقام معظم رهبری پیرامون عقد این قرارداد های نفتی به وزیر نفت تذکر داده شد که باید اصلاحاتی در متن قرادادها صورت گیرد،همچنین مقام معظم رهبری در سخنرانی رسمی نیز اعلام کردند که تا اصلاحات صورت نگرفته؛ دولت هیچ قرار دادی امضا نکند.اما شنیده ها حاکی از آن است که وزارت نفت،بدون اصلاحات ذکر شده قرادادی ۵ میلیارد دلاری با شرکت فرانسوی توتال و سی ان پی سی چین جهت توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی امضا کرده است؛که در این بین چند نکته حائز اهمیت میباشد؛

۱-نکته مهم در بحث قراردادهای نفتی،بحث محرمانه بودن آنهاست که در واقع جمهوریت نظام را زیر سوال میبرد؛چرا باید اینچنین قراردادهای مهمی که سرنوشت منابع طبیعی ما در ۲۵سال آینده را مشخص میکند از دید نخبگان پنهان مانده وبه بهانه مصالح دولتی  متن آنها منتشر نگردد؛آیا قرارداد خیانت بار کرسنت که در زمان تصدی گری همین وزیر فعلی منعقد شد درس عبرتی نیست برای مسولین محترم!!!!این حق دانشجویان انقلابی است که نظر خود را راجع به چنین قرادادهایی بیان کنند.

۲-تضاد نفس چنین قراردادهایی با سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی؛اینکه ما به بهانه اشکالات اجرایی پیمانکاران ایرانی،کار را به به شرکت های بین المللی بسپارم،خطای بزرگی است؛چراکه تاریخ نشان میدهد که همین شرکت های بین المللی نیز در میادین ایران کم خرابکاری نکردند!

-۳منعقد کردن قرارداد با شرکتی که قبلا امتحان خود را پس داده و در حرکتی سراسر خیانت بار اطلاعات ایران را به دشمنان داده چه توجیهی دارد!؟حال اینکه مدیرعامل این شرکت در سخنان خود گفته: اگر تغییری در نحوه تعامل آمریکا با ایران اتفاق بیفتد،‌آنها مجبور به اطاعت هستند و نمی‌توانند به تعهداتشان در پارس جنوبی پایبند بمانند.

۴-عقد قرارداد با شرکت فرانسوی توتال،همزمان با نشست منافقین در این کشور نیز انتقادی که متوجه دستگاه دیپلماسی کشور میباشد

نمایندگان محترم استان زنجان ؛

قطعا عقد چنین قراردادهای بدون رفع اشکالات خسارت محض بوجود خواهد آورد؛ ما دانشجویان انقلابی و بسیجی دانشگاههای استان زنجان از شما بزرگواران درخواست داردیم که این قضیه را به طورجد پیگیری کرده و نتیجه را به مردم گزارش دهید.

والسلام علی من التبع الهدی

دانشجویان انقلابی و بسیجی استان زنجان