• تاریخ: بهمن ۲۱, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 9891

معتقدم هر پست و شغلی زیبنده زنان جامعه اسلامی نیست/صادرات استان بعد از برجام سیر صعودی داشته است

اسدالله درویش امیری در پرسمان پیشرفت دانشجویی و در دانشگاه زنجان با بیان اینکه یک کارگروه زنان فرهیخته داریم گفت: معتقدم هر پست و شغلی زیبنده زنان جامعه اسلامی نیست. ...

به گزارش نسیم زنجان، پنجمین جلسه از سلسله جلسات پرسمان پیشرفت دانشجویی، با حضور اسدالله درویش امیری استاندار زنجان در سالن شهید شهریاری دانشگاه زنجان زنجان برگزار شد.

در ابتدای برنامه یکی از دانشجویان با بیان اینکه، بودجه اقتصادمقاومتی استان چقدر است، پرسید: محل هزینه کرد این بودجه کجا بوده است؟

این فعال دانشجویی در سوال دیگری با بیان اینکه در حوزه اقتصاد، فواید برجام چگونه و به چه صورت قابل لمس است؟ اظهار داشت: در فضای امنیت اجتماعی حرکت سریع تاثیرگذار است. سوال اینجاست دلیل عدم برگزاری جلسه به موقع شورای تامین برای جلوگیری از اغتشاشات اخیر چه بوده است؟

استاندار زنجان در پاسخ تصریح کرد: برای اقتصاد مقاومتی بودجه ای در نظر گرفته نشده؛ بلکه سیاستگذاری است و برش استانی برای آن تعریف شده است.

این مسئول استانی خاطرنشان کرد: در ستاد اقتصاد مقاومتی در سطح استان، سیاستگذاری و حمایت از تسهیلات تکلیفی و بانکها را انجام می دهیم.

وی با اشاره به اتفاقات مثبت رخ داده پس از برجام گفت: حضور سرمایه گذاران خارجی اولین اثر برجام در استان زنجان بوده است و قراردادهای مختلفی بعد از برجام در استان منعقد شده است.

درویش امیری خاطرنشان کرد: صادرات استان بعد از برجام سیر صعودی داشته است و بیش از عملکرد سال ۹۵ رشد داشته ایم و پایمان به ۴۵ کشور باز شده است؛ همچنین ال سی را شرکت ها راحت می توانند باز کنند.

استاندار زنجان پیرامون آشوب های اخیر نیز اظهار داشت: در رابطه با آشوبها اولین استانی بودیم که همکاران ما به دقت عمل کردند.

وی افزود: تعداد زیادی از نیروهای پلیس ما زخمی شدند؛ اما اجازه ندادیم مردم آسیب ببینند و جلسات تمامی شهرستان ها قبل از آشوب ها برگزار شده بود؛ حتی زنجان.

یکی دیگر از دانشجویان در سوال دیگری پرسید: چرا ۴ ماه است که مدیر کل آموزش و پرورش انتخاب نشده است؟

استاندار زنجان در پاسخ گفت: دلیل عمده عدم انتصابات، عدم اجرای قانون است. مشورت خوب است ولی قانون می گوید باید وزیر پیشنهاد کند، استاندار بپذیرد و وزیر حکم را صادر کند.

وی در پاسخ به این نکته که قرار بود از قزوین مدیرکل انتخاب کنید، بیان کرد: قرار نبود کسی از قزوین مدیر کل شود؛ بلکه آقای عابدینی از خدابنده قرار بود این سمت را برعهده بگیرد که روز قبل از صدور حکم بعلت کسالت منصرف شدند.

درویش امیری خاطرنشان کرد: هنوز ۴ ماه تمام نشده و انشاالله قبل از اتمام ۴ ماه سرپرستی، انتصاب صورت خواهد گرفت.

دانشجوی دیگری پرسید: برای بازیابی هویت زن مسلمان در استان همچون همسریابی و مادری چه تدابیری اندیشیده اید؟

استاندار زنجان در پاسخ به این پرسش تصریح کرد: هنوز در کشورمان به وحدت نظر پیرامون مسائلی مثل حضور زنان در ورزشگاه و وزیر شدن زن نرسیده ایم.

وی با بیان اینکه پیرامون موضوع حجاب یا می ترسیم اظهار نظر دقیق دینی داشته باشیم یا تعارف می کنیم گفت: تلاش کردیم خانمی در استان مدیرکل شود؛ ولی مقاومت های بسیاری برای جلوگیری صورت گرفت.

درویش امیری با بیان اینکه یک کارگروه زنان فرهیخته داریم که البته من راضی به میزان فعالیت نیستم و همچنین معتقدم هر پست و شغلی زیبنده زنان جامعه اسلامی نیست.

یکی از دانشجویان در سوال کتبی پیرامون پرسش راجع به مدیرکل آموزش و پرورش پرسید؟ چه فرد یا افرادی برای انتصاب مدیر کل آموزش پرورش مخالفت کردند؟

استاندار زنجان در پاسخ اظهار داشت: فرهنگیان، کانون صنفی، انجمن اسلامی معلمان، شورای صنفی و … اظهار نظر می کنند و قابل احترام است.

مقام ارشد جرایی استان تصریح کرد: من با همه این افراد مشورت می کنم ولی آنچه قانون است، انتخاب وزیر و از کانال استاندار است.