• تاریخ: بهمن ۲۰, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 9877

مشکل اصلی کشور ما در حوزه فرهنگی است

استاد دانشگاه شهید بهشتی در جمع اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: مشکل اصلی کشور ما در حوزه فرهنگی است. ...

به گزارش مفدا زنجان، دکتر محمود سریع القلم استاد علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی در سالن جلسات مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه دانشگاه علوم پزشکی زنجان حضور یافت و سخنرانی کرد.

وی با اشاره به اینکه بحث در هر حوزه‌ای تخصص خاص خود را می‌طلبد، اظهار کرد: بحث من بیشتر در حوزه علوم انسانی است و از منظر علوم انسانی به مشکلات نگاه می‌کنم، ولی شاید فرازهایی از این بحث برای شما پزشکان و اساتید دانشگاه علوم پزشکی زنجان نیز مفید باشد و نکاتی مطرح شود که بتوانید از آنها استفاده کنید.

سریع القلم افزود: در مسایل ایران که ما کار می‌کنیم، دغدغه و موضوع اصلی، توسعه کشور است و من به عنوان دانشجوی رشته‌های علوم انسانی، وقتی که دلایل مختلف را مطالعه می‌کنم آخر سر به مسائل فرهنگی می‌رسم که به نظرم می‌آید علت‌العلل مشکلات توسعه ایران در دایره فرهنگی است.

استاد دانشگاه شهید بهشتی با تاکید براینکه در کار پزشکی موضوع تشخیص یک بیماری خیلی مهم است، تصریح کرد: در علوم انسانی هم تشخیص خیلی جدی است و نمی‌توان گفت مشکلات کشور ۲۴۵ دلیل دارد؛ بلکه به نظرم مشکل اصلی حوزه فرهنگی است.

سریع‌القلم با بیان اینکه فرهنگ لغت خیلی کاملی است، به تشریح و تقسیم‌بندی فرهنگ از منظر خود پرداخت و در پایان نتیجه‌گیری کرد که بهترین روش اصلاح این فرهنگ هم، کار بین‌المللی است.

وی بیان کرد: اینکه ما با جهان معاشرت نکنیم چون که مشکل پیدا می‌کنیم و بعد چالش‌هایمان زیاد می‌شود، پس باید برویم سراغ اینکه چگونه چالش‌ها را حل کنیم چراکه نگه‌داشتن وضع موجود سبب رشد ما نمی‌شود.