• تاریخ: بهمن ۴, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 9761

عرصه فرهنگ سالهاست تبدیل به میدان جنگ شده است

دبیر سیاسی سابق جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان گفت: هجمه های فرهنگی سالیان متمادی است که این عرصه را برای ایران به یک میدان جنگ تبدیل کرده است. ...

سید محمد موسوی دبیر سیاسی سابق جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان در گفت و گو با نسیم زنجان با اشاره به لزوم تلاش بیشتر مسئولان برای جلوگیری از نفوذ در پسا برجام تصریح کرد: این قرارداد وارد فاز عملیاتی شده و نکته ای که همه بر آن صحه می گذارند، مقابله با دشمنی های آمریکا در فازی دیگر است؛ مسئله ای که رهبر فرزانه انقلاب مکرر تذکر می دهند و آن مسئله نفوذ است.

وی با اشاره به لزوم دقت مسئولین در مواجهه با دشمن خاطرنشان کرد: شما وقتی با کسی دست می دهی در کمترین حالت دست تو در اختیار اوست و هر غفلت میدان یک ضربه است. شاید این مثال چندان درست نباشد، اما عرصه ارتباط با دشمن کاملا احتیاط آور و خطرناک است.

این فعال دانشجویی دانشگاه زنجان چگونگی ضربه زدن دشمن از طریق نفوذ را یادآور شد و ادامه داد: مسئله دیگر تلاش برای این نفوذ در تمامی عرصه ها است.

موسوی افزود: وقتی کسی قصد ضربه زدن را داشته باشد شاید از یک سمت جلو بیاید، ولی اگر بتواند در تمام جهات ضربه را وارد می کند. بر منطق همین مسئله است که سایر مقوله ها پس از برجام مورد تاکید قرار می گیرد.

وی، فرهنگ را از جمله مواردی دانست که دشمن با برنامه ریزی های گسترده و طراحی های همه جانبه به دنیال اثر گذاری و ضربه زدن به آن است و تصریح کرد: فرهنگ یکی از اصلی ترین دستاویز های غرب برای ضربه زدن به تفکر ایران است.

دبیر سیاسی سابق جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان افزود: هجمه های فرهنگی سالیان متمادی است که این عرصه را برای ایران به یک میدان جنگ تبدیل کرده است.