• تاریخ: اسفند ۸, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 10008

طرح بسیج سلامت نوروزی تا ۱۵ فروردین‌ماه سال ۹۷ ادامه دارد

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: از نخستین روز اسفندماه سال جاری، طرح بسیج سلامت نوروزی در استان زنجان آغاز شده و این طرح تا ۱۵ فروردین‌ماه سال ۹۷ ادامه خواهد داشت. ...

به گزارش نسیم زنجان، محمدرضا صائینی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان در جمع خبرنگاران به طرح بسیج نوروزی در استان زنجان اشاره کرد و افزود: از نخستین روز اسفندماه سال جاری، طرح بسیج سلامت نوروزی در استان زنجان آغاز شده و این طرح تا ۱۵ فروردین‌ماه سال ۹۷ ادامه خواهد داشت.

هماهنگی‌های لازم با کلینیک‌های بخش خصوصی صورت گرفته و در ایام عید نوروز ۹۷ بیش از ۱۵ داروخانه شبانه‌روزی در ایام تعطیلات عید فعالیت می‌کنند.

صائینی اظهار کرد: در این طرح ۱۰ گروه ثابت و سیار بهداشت محیط بر واحدهای صنفی تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی بازرسی می‌کنند و  بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی با اولویت عرضه‌کنندگان مواد غذایی شامل رستوران‌ها، اغذیه‌فروشی‌ها و قنادی‌ها  از اولویت‌های این طرح است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: در این طرح مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی شامل مجتمع‌های بین راهی، هتل، مهمان‌پذیرها، مسافرخانه‌ها و محل‌های اسکان موقت مسافران، در قالب طرح بسیج سلامت نوروزی نظارت می‌شود.

صائینی  هدف این طرح را  ارتقاء سلامت جامعه و مسافران، ایمنی آب و مواد غذایی در بخش تولید و عرضه عنوان کرد و گفت: شهروندان می‌توانند هرگونه تخلف بهداشتی را به سامانه اطلاع‌رسانی به شماره ۱۹۰ اعلام کنند.

وی ابراز کرد: از ابتدای سال با نظارت کارشناسان بهداشت محیط ۶۰ هزار تن مواد غذایی فاسد و غیرمجاز در استان از واحدهای صنفی کشف و معدوم شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: هماهنگی‌های لازم با کلینیک‌های بخش خصوصی صورت گرفته و در ایام عید نوروز ۹۷ بیش از ۱۵ داروخانه شبانه‌روزی در ایام تعطیلات عید فعالیت می‌کنند.