• تاریخ: بهمن ۱۷, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 9857

سید محسن نجفیان، رسما رئیس دانشگاه زنجان شد

دکتر سید محسن نجفیان که پیش از این به عنوان سرپرست دانشگاه زنجان منصوب شده بود، با تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، رسما رئیس دانشگاه زنجان شد. ...

به گزارش نسیم زنجان، در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی اعضای شورا خواستار توجه ویژه مجلس شورای اسلامی نسبت به حقوق و مزایا و نقش مهم اساتید و اعضای علمی دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور شدند.

در جلسه عصر سه شنبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر یعقوب محمدی‌فر به ریاست دانشگاه بوعلی سینا همدان، دکتر ابراهیم صالحی عمران به ریاست دانشگاه فنی و حرفه‌ای، دکتر علی‌اصغر مولوی به ریاست دانشگاه حکیم سبزرواری، دکتر مهناز ملانظری به ریاست دانشگاه الزهرا، دکتر حمید نادگران به ریاست دانشگاه شیراز، دکتر محمدرضا زمانی به ریاست دانشگاه پیام‌نور، دکتر سید محسن نجفیان به ریاست دانشگاه زنجان، دکتر علی بهادر به ریاست دانشگاه شیراز و دکتر ارسلان خالدی‌فرد به ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد انتخاب شدند.

۱۸ تیر سالجاری بود که نجفیان در حکمی توسط وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و پس از بازنشستگی خلیل جمشیدی رئیس سابق این دانشگاه، به سمت سرپرست دانشگاه زنجان منصوب شد.

در حکم وی آمده بود: امید است با توکل به خداوند سبحان، ماموریت و وظایف سرپرستی دانشگاه زنجان را بر پایه قوانین، سیاست ها و برنامه های مصوب به انجام برسانید. بایسته است با پیروی از آموزه‌های اسلامی، مبانی علمی، راهبردهای دولت تدبیر و امید و جلب همکاری دانشگاهیان و صاحب‌نظران، نقشی شایسته در تحقق اهداف نظام علم و فناوری و نقش آفرینی آن در اقتصاد دانش بنیان و تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی ایفا نمایید.

دکتر سید محسن نجفیان عضو هیات علمی و استادیار گروه ریاضی دانشگاه زنجان است و پیش از این انتصاب، به عنوان معاون دانشجویی در این دانشگاه فعالیت می کرد و در گذشته نیز مسئولیت معاونت دانشجویی و فرهنگی این دانشگاه را از سال ۱۳۸۱ الی ۱۳۸۵ بر عهده داشته است.