• تاریخ: شهریور ۱۵, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 8649

سکوت در قبال کشتار مسلمانان میانمار خیانت به انسانیت است

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان با اشاره به کشتار مسلمانان میانمار گفت:سکوت در قبال کشتار مسلمانان میانمار خیانت به انسانیت است. ...

سالار حدیدی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان(تحکیم وحدت) در گفت و گو با نسیم زنجان، اظهار داشت: سکوت در قبال فاجعه کشتار مسلمانان در میانمار خیانت به انسانیت است.

وی تشریح کرد: بدون تردید در پشت پرده این جنایات دست حمایت جریان استکبار و ایادی و نوکران سر سپرده آنها در سازمان‌های بین المللی پیش زمینه این خون ریزی‌ها را فراهم کرده است.

وی افزود: اکنون شاهدیم که ترویج فرهنگ اسلام ستیزی از سوی کشورهای غربی که در اقداماتی نظیر اهانت به قرآن کریم، بی حرمتی به مسلمانان و ایجاد محدودیتهای شدید اجتماعی و شخصی برای آنها در کشورهای غربی به کشوری چون میانمار نیز سرایت کرده است.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: در دنیایی که فریاد حقوق بشر و آزادی بیان، گوش‌ها را کر کرده، این گونه نسل‌کشی و مبارزه با آزادی دینی با بی­ توجهی رسانه‌های جهانی چه توجیهی دارد؟!

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان ادامه داد:  گناه مسلمانانی که می‌خواهند صرفا به اعمال دینی خود بپردازند و از کمترین حدَ آزادی برخوردار باشند، چیست؟!

حدیدی در ادامه اظهار داشت: در دنیای امروز از دماغ یک انسان نژاد اروپایی یا یانکی خون ییاید کل رسانه های جهان بلوا و آشوب به پا می کنند؛ در حالی که امروز بودائی ها در میانمار وحشیانه به راحتی آب خوردن انسان می کشند و در رسانه های بین المللی هیچ خبری نیست؟!

وی افزود: آیا این سکوت بی رحمانه به معنای ابتذال جامعه بین المللی و گرفتار شدن در گرداب نژاد پرستی و تبیعیض نیست؟!

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان در پایان با بین این که سازمان ملل باید در قبال فاجععه میانمار حرکت بازدارنده ای را انجام دهد، افزود: امروز فاجعه میانمار نه تنها مساله جهان اسلام، بلکه مساله تمامی انسان هاست. چرا که کشتار وحشیانه در هیچ قاموسی از انسانیت نمی گنجد.