• تاریخ: اسفند ۱۳, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 10028

سمپوزیوم منطقه ای هپاتیت در دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار شد

متخصصان و کارشناسان در سمپوزیوم منطقه ای هپاتیت به همت انجمن های علمی دانشگاه علوم پزشکی زنجان در خصوص بیماری هپاتیت سخنرانی کردند. ...

به گزارش نسیم زنجان، سمپوزیوم منطقه ای هپاتیت به همت انجمن های علمی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با حضور دکتر سید موید علویان، رییس شبکه هپاتیت ایران و عضو فرهنگستان علوم پزشکی، دکتر پرویز قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، دکترمهران محسنی، معاون فرهنگی و امور دانشجویی، و دکتر علیرضا شغلی، معاون تحقیقات و فناوری، در سالن آمفی تئاتر مرکز همایش های بین المللی روزبه برگزارشد. در این سمپوزیوم متخصصان و کارشناسان مربوطه در خصوص بیماری هپاتیت سخنرانی کردند.
در این سمپوزیوم در مورد انواع هپاتیت، روند ورود و تکثیر ویروس هپاتیت، انواع نارسایی کبدی ناشی از آلودگی به ویروس هپاتیت، عوامل موثر بر سلامت کبد، تست های تشخیصی نوین، انواع عفونت و علل آن، فاز های بیماری و تظاهرات بالینی این بیماری مطالبی ارائه شد.
در حاشیه برگزاری سمپوزیوم، کارگروهی جهت کنترل هپاتیت در زندانها با حضور دکتر سید موید علویان و با مشارکت معاونین فرهنگی و اموردانشجویی، تحقیقات و فناوری و بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان در سالن جلسات مرکز همایش های بین المللی روزبه تشکیل شد. در این جلسه نماینده سازمان زندانها نیز حضور داشت. در این نشست، اجرای برنامه و پژوهش در زمینه هپاتیت، انجام مطالعات درخصوص تعداد مبتلایان، برآورد و تامین هزینه های درمان، دعوت از خیرین حوزه درمان برای مشارکت در درمان مبتلایان به هپاتیت و عقد تفاهم نامه کنترل بیماری هپاتیت در زندانها مطرح شد.