• تاریخ: شهریور ۲۱, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 8687

در حق بازنشستگان کشوری و لشکری اجحاف می شود/ تمدید خدمت بازنشستگان به قیمت بیکاری جوانان است

فعال دانشجویی دانشگاه زنجان، اظهار داشت: حجم بالای اختلاس ها و تخلفات مالی در صندوق بازنشستگان سبب شده است تا این سازمان نتواند از عهده مخارج بازنشستگان کشور بربیاید. ...

رضا حسنی فعال دانشجویی دانشگاه زنجان در گفت و گو با خبرنگار نسیم زنجان، اظهار داشت: متاسفانه در حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری اجحاف می شود.

حسنی تشریح کرد: در حال حاضر با توجه به حجم گرانی ها و تورم، تفاوت بالای حقوق بازنشستگان و کارکنان سبب شده است که بازنشستگان نتوانند از سطح زندگی بالایی برخوردار باشند.

وی افزود: از طرف دیگر این تفاوت بالای حقوق سبب می شود که عمده کارکنانی که  زمان بازنشستگی آنان فرا رسیده است، تمایلی به بازنشستگی نداشته و سعی در تمدید مدت خدمت خود کنند.

این فعال دانشجویی در ادامه تصریح کرد: افزایش سنوات خدمت و طولانی تر شدن فرایند بازنشستگی ظلمی در حق جوانان است بیکار است.

وی افزود: دولت به جای کاهش هزینه های خود از طریق  افزایش سنوات کارکنان فکری به حال بیکاری هزاران جوان بکند که با دیرتر بازنشسته شدن کارکنان چندین سال بیشتر بی کار خواهند ماند.

حسنی در ادامه اظهار داشت: حجم بالای اختلاس ها و تخلفات مالی در صندوق بازنشستگان کشوری در اثر عدم نظارت صحیح مسئولین ذی ربط سبب شده است تا این سازمان نتواند از عهده مخارج بازنشستگان کشور بر بیاید.

وی افزود: عدم اجرای مصوبات مجلس در مورد بازنشستگان توسط دولت سبب شد تا در هفته های اخیر تجمعات بازنشستگان نیرو های مسلح مقابل مجلس و ساختمان ریاست جمهوری را شاهد باشیم که پاسخگویی مناسبی به اعتراضات و خواسته های آنان داده نشد.

این فعال دانشجویی ادامه داد :با این که هزینه های زندگی شخص بازنشسته به مراتب بیشتر از کارکنان جوان تر می باشد، ولی با این حال شاهد بی عدالتی در قبال این قشر هستیم که حقوق دریافتی آنان به مراتب کمتر از کارکنان می باشد که این امر سبب نارضایتی های گسترده این طیف شده است.

حسنی در پایان تصریح کرد: اخیرا قرارداد بیمه های درمانی تکمیلی بازنشستگان همانند آتیه سازان حافظ به دلیل سوء سابقه پرداختی آنان  توسط برخی از بیمارستان ها فسخ شده است که روند درمانی بازنشستگان را مختل ساخته است.

وی افزود: همچنین اخیرا این بیمه برخی از خدمات درمانی تکمیلی خود همچون ویزیت بیماران را نیز لغو کرده است که سبب اعتراضات بازنشستگان شده است.

این فعال دانشجویی در پایان اظهار داشت: دولت باید براساس برنامه ششم و خارج از آن اقداماتی در راستای اجرای عدالت در خصوص بازنشستگان انجام داده و فاصله حقوق بازنشستگان با شاغلان هم رده آنان به حداقل ممکن برسد تا بیش از این سبب رنجش خاطر این طیف از مردم عزیز نشود.

 

انتهای پیام/