• تاریخ: بهمن ۲۲, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 9894

حقوق من زیر ۹ میلیون تومان است/ قرارداد خوابگاه صدرا، بدتر از ترکمانچای است

اسدالله درویش امیری در دانشگاه زنجان گفت: از آغازین روز ورودم به استان زنجان با رئیس کل دادگستری جلسه گذاشتم و همچون شما معتقدم این قرارداد بدتر از ترکمانچای است. ...

به گزارش نسیم زنجان، پنجمین جلسه از سلسله جلسات پرسمان پیشرفت دانشجویی، با حضور اسدالله درویش امیری استاندار زنجان در سالن شهید شهریاری دانشگاه زنجان برگزار شد.

در این برنامه یکی از دانشجویان پرسید: نقشه راهبردی شما برای قطب آی تی شدن زنجان چیست و از سال گذشته تاکنون چه شرکت های دانش بنیانی ثبت شده است؟

این فعال دانشجویی افزود: چند نفر از این طریق مشغول به کارند و چه تسهیلاتی برای این شرکت ها در نظرگرفته شده است؟

درویش امیری پاسخ داد: مکانی آماده سازی شده است؛ ولی هنوز شرکتی مستقر نشده و البته من در این زمینه دلخورم.

وی با بیان اینکه من خود با شرکت کره ای صحبت کردم؛ ولی آنها هم بعد از مدتی از حضور امتناع ورزیدند، با اشاره به حمایت های استانداری از شرکت های دانش بنیان گفت: همه تسهیلاتی که داده می شود با اولویت شرکت های دانش بنیان است و در ارزیابی های بنده در وزارت کشور، حمایت از شرکت ها دانش بنیان جزو موارد مهم و اصلی است.

استاندار زنجان افزود: هر فردی که خواست در حوزه آی تی وارد شود، اگر کسی مخالفت کرد به بنده بگویید من شخصا پیگیری می کنم.

یکی دیگر از دانشجویان درخصوص اقدامات انجام گرفته در حوزه برنامه ریزی پیرامون تحکیم بنیان خانواده پرسید و گفت: آیا اختلاط زن و مرد در ادارات را مخالف این مساله نمی دانید؟

استاندار زنجان پاسخ داد: استانداری یک شورای اجتماعی دارد که مجموعه مباحث کانون خانواده در آن بحث می شود.

وی افزود: چند برابر آنچه در ذهن ما پیرامون آسیب های اجتماعی وجود دارد را من می دانیم و با همان رویکرد در شوراهای اجتماعی و فرهنگ عمومی، وارد می شویم.

یکی دیگر از دانشجویان نیز در چند سوال متوالی پرسید: حقوق شما چقدر است؟ چرا اغلب مسئولین کشور بالاشهر نشین اند؟ چرا خودروهای مسئولان، خارجی است ولی در بنرها از تولید داخل حرف می زنند؟

این فعال دانشجویی خاطرنشان کرد: مردم حس می کنند مسئولین خود را جدای از مردم می دانند و قاعدتا اغتشاشات اخیر بجای وسط شهر به سمت فرمانداری و استانداری می رفت.

وی افزود: چرا مسئولان استانی یکبار در طی این ۳ سال با دانشجویان صدرا صحبت نکردند؟ و دعوت می کنم از شما با هیات همراه که در خوابگاه صدرا حضور یابید و با دانشجویان صحبت کنید.

استاندار زنجان در پاسخ با بیان اینکه دامن زدن به یکسری مسائل در جامعه نتایج ناصوابی را به دنبال دارد، گفت: گاها ناخواسته به بعضی از بداخلاقی ها و زشتی ها دامن می زنیم و بدانید که یک استاندار زیر ۹ میلیون حقوق می گیرد.

درویش امیری ادامه داد: از ۶۰۰۰مدیر، ۵۰۰ تا حقوق نجومی گرفته اند و چرا داریم همه مدیران را بدنام می کنیم؟

یکی دیگر از دانشجویان نیز پیرامون خوابگاه صدرا سوالاتی مطرح کرد و پرسید: چرا قرارداد خوابگاه صدرا با این میزان اختیارات به پیمانکار بسته شد؟ این ساختمان از لحاظ ایمنی مشکل دارید و آیا حاضرید فرزند خودتان در این خوابگاه باشد؟

این دانشجو ادامه داد: ۷۰۰ دانشجو در این خوابگاه هستند و مهمان شما در این شهر هستند و شما در قبال آنها مسئولیت دارید. به چه حقی سرمایه گذار از دانشجوها شکایت کرده است؟

وی افزود: سرمایه گذار در هفته گذشته، دانشجوها را در سرمای زمستان و شبانه از خوابگاه بیرون کرد. شما به عنوان استاندار زنجان، زمان دقیق برای حل مشکل صدرا را بگویید؛ همچنین راجب قمه کشی در میدان استقلال که صورت گرفت، چه اقدامی در این باب انجام دادید؟

یکی دیگر از دانشجویان نیز در همین باب پرسید؟ شما خودتان چه زمانی متوجه شدید که مشکل صدرا وجود دارد؟

این دانشجو با بیان اینکه خرید خوابگاه از طریق دانشگاه بهترین اقدام است، تصریح کرد: آیا بودجه ای در اختیار دانشگاه برای این منظور قرار می دهید؟

استاندار زنجان در پاسخ گفت: من از ۷۰۰ دانشجوی صدرا بخاطر کاری که ما انجام ندادیم عذرخواهی می کنم.

درویش امیری افزود: از آغازین روز ورودم به استان زنجان با رئیس کل دادگستری جلسه گذاشتم و همچون شما معتقدم این قرارداد بدتر از ترکمانچای است.

وی با بیان اینکه هم در مسائل فنی و قیمت گذاری این خوابگاه واقفم و صفرتاصد قرارداد را مطالعه کرده ام، گفت: دوهفته قبل در جلسه در وزارت علوم، مصوب شد که دانشگاه این خوابگاه را خریداری کند و اگر قانون به من اجازه دهد از محل اعتبارات استانی به دانشگاه کمک خواهم کرد.

درویش امیری در پایان ابراز آمادگی کرد: آماده ام تا خوابگاه صدرا را از نزدیک مشاهده کنم.