• تاریخ: بهمن ۱۴, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 9828

تیمی از دانشگاه زنجان، مقام نخست مسابقه طراحی ماهواره را کسب کرد

تیم دیدگاه دقیق از دانشگاه زنجان موفق شد مقام نخست مسابقه دانشجویی طراحی و ساخت ماهواره مکعب ایرانی را از آن خود کند. ...

به گزارش نسیم زنجان، تیم دیدگاه دقیق از دانشگاه زنجان موفق شد مقام نخست مسابقه دانشجویی طراحی و ساخت ماهواره مکعب ایرانی را از آن خود کند.

مسابقه دانشجویی طراحی و ساخت ماهواره مکعب ایرانی (کیوبست) که از سال ۹۴ آغاز شده است و با انتخاب ۳ تیم برتر دانشگاهی به کار خود پایان داد.

پس از ارزیابی‌های صورت گرفته از میان ۲۱ تیم دانشگاهی راه یافته به این رقابت، ۳ تیم به عنوان تیم‌های برتر این مسابقات معرفی شدند و امروز همزمان با مراسم روز ملی فناوری فضایی، مورد تقدیر قرار گرفتند.

براین اساس رتبه نخست طراحی و ساخت ماهواره مکعب ایرانی در فاز طراحی دقیق به تیم پلوتون از دانشگاه صنعتی مالک اشتر اختصاص یافت.

تیم مکعبی از دانشگاه امیرکبیر و تیم نصیر یک از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی نیز رتبه‌های دوم و سوم این مسابقه را بدست آوردند.

همچنین در بخش مسابقه تعیین اهداف علمی برای تاسواره‌ها که از سال ۹۵ توسط دانشگاه کاشان برگزار شد نیز از میان ۴۰ تیم دانشگاهی شرکت کننده، تیم دیدگاه دقیق از دانشگاه زنجان به عنوان رتبه نخست معرفی شد.

تیم‌های مکعب سبز و آفاق از دانشگاه کاشان نیز به ترتیب رتبه‌های دوم و سوم این مسابقه را بدست آوردند.