• تاریخ: شهریور ۱۵, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 8632

بحران آب چند سال دیگر دامن‌گیر طبیعت خواهد شد

بهرام ملکی در حاشیه نخستین همایش ملی زیست فناوری گیاهان دارویی و قارچ های کوهی در دانشگاه زنجان گفت: بحران آب چند سال دیگر دامن‌گیر طبیعت خواهد شد و گونه‌های گیاهی مختلف را از دست خواهیم داد. ...

به گزارش نسیم زنجان، نخستین همایش ملی زیست فناوری گیاهان دارویی و قارچ های کوهی در سالن همایش های سهروردی دانشگاه زنجان برگزار شد.

دکتر بهرام ملکی عضو هیات علمی دانشگاه زنجان و دبیر علمی همایش، با اشاره به اینکه بالغ بر ۱۳۰ مقاله به این همایش ارسال شده است، گفت: بعد از بررسی مقالات در حدود ۳۰ مقاله از دور رقابت کنار گذاشته شد و ۱۳ مقاله برای سخنرانی و تعدادی نیز جهت ارائه به صورت پوستر انتخاب شدند.

ملکی زنجانی با بیان اینکه این همایش برای نخستین بار به میزبانی و در دانشگاه زنجان برگزار شد، اظهار کرد: این همایش با حضور محققین زیست فناوری کشور و شبکه‌های علمی در راستای هم افزایی بیشتر در این بخش برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه در زمینه گیاهان دارویی و قارچ‌های کوهی همه به صورت جزیره‌ای در کشور کار کرده و از کارکردهای یکدیگر بی خبر هستیم، تصریح کرد: این پازل‌ها باید به یکدیگر چسبیده و هم افزایی ایجاد شود تا نتیجه موردنظر کسب شود.

دبیر همایش ملی زیست فناوری گیاهان دارویی و قارچ‌های کوهی ایران با بیان اینکه این قبیل همایش‌ها می‌تواند به صورت استارت‌آپ‌ها مطرح شود، گفت: در برگزاری این همایش سعی شد از تشریفات صوری دوری شود.

ملکی زنجانی با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر رویکرد به استفاده از گیاهان دارویی در قبال استفاده از داروهای شیمیایی افزایش پیدا کرده است، افزود: بحران آب چند سال دیگر دامن‌گیر طبیعت خواهد شد و گونه‌های گیاهی مختلف را از دست خواهیم داد.

ملکی زنجانی با بیان اینکه در کنار این همایش نمایشگاهی از ۴۰ گونه کمیاب گیاهی در دانشگاه زنجان دایر شد است، ابراز کرد: طی چند هفته گذشته در دانشگاه زنجان چندین همایش برگزار شده که در همین راستا باید از تلاش‌های صورت گرفته، مسؤولان دانشگاه در برگزاری این همایش نیز تقدیر کرد.