• تاریخ: اسفند ۸, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 10012

استاد علوم پایه زنجان، رتبه نخست پژوهش‌های بنیادی جشنواره بین‌المللی خوارزمی را کسب کرد

در آئین اختتامیه سی و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی خوارزمی دکتر بابک کریمی، استاد دانشکده شیمی دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، به پاس پژوهش‌های مجدانه و پیوسته خود، موفق به کسب رتبه نخست پژوهش‌های بنیادی در گروه ...

به گزارش نسیم زنجان، در آئین اختتامیه سی و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی خوارزمی، که با حضور دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران، دکتر منصور غلامی وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری، و دکتر سورنا ستاری معاون محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری و هیات همراه در تاریخ ۵ اسفندماه ۱۳۹۶ در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداو سیما برگزار شد، از پژوهشگران برگزیده این جشنواره تجلیل گردید.

در این دوره از جشنواره، دکتر بابک کریمی، استاد دانشکده شیمی دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، به پاس پژوهش‌های مجدانه و پیوسته خود، موفق به کسب رتبه نخست پژوهش‌های بنیادی در گروه تخصصی فناوری‌های شیمیایی شد.

عنوان طرح برگزیده ایشان ساخت کاتالیزورهای انتخابگر بر پایه ترکیبات مزوحفره منظم و کاربرد آنها در تبدیلات شیمیایی است. علاوه بر این، در حاشیه این برنامه، ایشان موفق به کسب جایزه اول کمیسیون علوم و فناوری برای توسعه پایدار جنوب (COMSATS) نیز شدند.