• تاریخ: بهمن ۷, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 9765

آقای روحانی، حذف سنوات تحصیلی ممکن است آینده کشور را به مخاطره بیندازد

بسیج دانشجویی دانشگاه های فرهنگیان پردیس الزهرا (س) و پردیس شهید بهشتی استان زنجان به همراه 127 دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه های فرهنگیان در سراسر کشور، در نامه ای سرگشاده خطاب به رئیس جمهور، نسبت به حذف سنوات تحصیلی معلما ...

به گزارش نسیم زنجان، بسیج دانشجویی دانشگاه های فرهنگیان پردیس الزهرا (س) و پردیس شهید بهشتی استان زنجان به همراه ۱۲۷ دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه های فرهنگیان در سراسر کشور، در نامه ای سرگشاده خطاب به رئیس جمهور، نسبت به حذف سنوات تحصیلی معلمان معترض شدند.

متن این نامه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

دانشگاه‌های فرهنگیان بسیار مهم است و باید به آن‌ها توجه شود.
دانشگاه‌های تربیت معلم با دانشگاه‌های معمولی فرق دارد که علاوه بر امتیازات دیگر دانشگاه‌ها، امتیاز تولید معلم مخصوص این دانشگاه است و باید به این دانشگاه‌ها خیلی اهمیت داد.«رهبر معظم انقلاب»

ریاست محترم جمهور جناب آقای دکتر روحانی
سلام علیکم

در مصوبه اخیر هیئت وزیران مبنی بر اصلاح و دائمی نمودن قانون مدیریت خدمات کشوری، شاهد بندی در آن بودیم که نه تنها به پیکره آموزش و پرورش صدمه جدی وارد خواهد کرد بلکه ممکن است آینده کشور را به مخاطره بیندازد.

در تبصره ۲ بنده ۵۱ این قانون حذف دوران تحصیل از سنوات خدمت آمده. همانطور که مستحضرید محاسبه دوران تحصیل در سنوات خدمت یکی از مزایا و مشوق‌هایی است که داوطلبان و نخبگان برای انتخاب و روی آوردن به دانشگاه‌های بورسیه و در صدر اهمیت آنها، دانشگاه‌های فرهنگیان مدنظر می‌گیرند. با تصویب این قانون و حذف این فاکتور‌های مشوق به زودی شاهد رکود و بی رغبتی نخبگان برای حضور در دانشگاه‌های فرهنگیان خواهیم بود و علیرغم تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری، جایگاه این دانشگاه‌ها دچار تزلزل خواهد شد.
شما در جایگاه ریاست جمهوری کشور باید بیشترین دغدغه را در جهت تقویت مراکز تربیت معلم برای تضمین تربیت موفق نسل‌های آینده کشور داشته باشید لذا از جنابعالی درخواست پیگیری جدی در جهت “لغو این بند از قانون خدمات کشوری” را داریم.
ومن الله التوفیق
رونوشت:
جناب آقای دکتر زاهدی رئیس کمیسیون آموزش مجلس
جناب آقای دکتر بطحایی وزیر آموزش و پرورش
جناب آقای دکتر مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی
انتهای پیام/